Ostatní

Vážení spoluobčané,

Mé motivy psát své příspěvky na epocernice.cz nebyly vedeny motivem jednoduchého člověka, z kterého „kape antikomunismus“. Je pravda, že nedovedu pochopit, jak může někdo v 21. století obhajovat něco tak neobhájitelného a relativizovat něco tak zločinného.

Číst dál: Osobní soukromá výzva Petra...

Vážení spoluobčané, vážení Počerňáci.

Dlouhodobě zdůrazňuji, že jsem měl mezi lidmi obhajující komunistický režim kamarády. I když jsem se dříve pouštěl do aktivního diskutování, tak jsem samozřejmě rozlišoval osobní a přátelskou rovinu.

Číst dál: Pojďme společně táhnout náš rudý...

Vážení a milí spoluobčané,

dovolil bych si zahájit svůj příspěvek citátem od Cicera, který si pamatuji z dětství v latině „Quo usque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?“.

Číst dál: “Jak dlouho ještě budeš zneužívat...

Vážení spoluobčané,

dovolte mi, abych dnes vyjádřil své velké poděkování. Nechával jsem si to na dnešní den, protože jsem nechtěl, aby to vyznělo jako povinná fráze. Též jsem byl z volební účasti do Evropských voleb velmi zklamán, tak jsem chtěl chvíli počkat, až smutné emoce trochu odezní. Od počátku jsem všem říkal, že nedělám svou kampaň, aby volili mě, ale aby šli k volbám. Cítil jsem, že je potřeba ukázat v Evropě, že občané České republiky umí vyjádřit názor a nejsou lhostejní k děni v Evropě a v Evropské unii.

Číst dál: Povolební poděkování Petra Tikmana

Vážený pane Tikmane a čtenáři epocernice.

Se zájmem jsem si přečetl bajku „ Byl jednou jeden dům“ a rád bych Vám ji trochu poopravil. Pokud jsem její podstatu správně pochopil, tak bych přidal několik poznámek k onomu domu.

Číst dál: Byl jednou jeden dům – možná...

Často slýchávám, a jistě i právem, že politiku moc prožívám, že moc filozofuji nebo že to moc řeším. Nesmírně bych si přál, aby tomu tak nebylo. Nicméně ze všech stran na nás vzhlížejí předvolební plakáty s různými hesly. Čím víc se snažím pochopit evropské instituce, evropské volby, myšlení politiků a politických stran a zároveň myšlení veřejnosti, tak víc si uvědomuji, že mnohému nerozumím.

Číst dál: Evropská hesla pro Evropské volby