Aktuálně

Na III. Veřejném fóru Zdravé městské části Horní Počernice, které se konalo 19. 9. 2016 na Chvalském zámku, zúčastnění občané MČ Praha 20, navrhli a odhlasovali 11 problémů, které považují za důležité v následujícím roce řešit.

 

Číst dál: Jen aktivita přináší změnu. 

V  HPZ  05/2014  psal  Mgr.  Jiří  Beneda  článek  o  výstavbě  v  lokalitě  Horních  Počernic  Robotnice.  V  daném  článku  pan  Beneda  zmínil,  že  je  jeho  snem,  aby  místo  výstavby  v  počtu  cca  700  bytů  vznikl  lesopark.  Připomeneme  vám  na  obrázku  návrh  bývalého  vedení  naší  MČ z roku 2013 na plánovanou zástavbu.

Číst dál: Má ještě Robotnice šanci ?

Jsem velmi ráda, že stránky www.pocernicejinak.blog.cz vzbudily zájem obyvatel Počernic a různými způsoby se zapojili do diskuze s vedením městské části na téma multifunkční haly. Výsledkem je to, že Rada MČ rozhodla o zastavení územního řízení dle původního záměru (projekt zpracovaný společností Beninksport s. r. o. r.2014). V současné době Rada MČ vyhodnocuje alternativní řešení (usnesení RMČ č. 36/4.1/15), které vychází z nově zpracované studie. (dostupné na http://www.pocernice.cz/mestska-cast/rozvoj-mc/vystavba/sportovni-hala-3/)

Číst dál: Najdi pět rozdílů

Honza Brunner je v Horních Počernicích znám jako autor článků na rozličná témata a jako glosátor naší komunální politiky. V jednom z lednových večerů jsem si dlouho do noci četl jeho články, abych se o názorech a postojích pana Brunnera dozvěděl co nejvíce.

Číst dál: A tak se ptám, kdo bude další...

I já jsem ráda tomu, že se ustoupilo od gigantické verze výstavby multifukční haly v Javornické ulici. Neznamená to však, že se raduji ze ztráty času a investic, které byly promarněné díky diletantskému přístupu vedení obce. Tyto dvě věci je nutné rozlišovat.

Číst dál: Reakce na článek „A tak se ptám"

Při přečtení Vaší reakce v Hornopočernickém zpravodaji, na velice objektivní hodnocení situace kolem zastavené přípravy výstavby multifunkční sportovní haly od pana Stáry , jsem zůstal v šoku. Tohle snad nemůže napsat radní pověřená výstavbou. Ještě že v úvodu píšete toto Vaše stanovisko za sebe.

Číst dál: A tak se ptám paní radní...