Chvalská tvrz

KrtekVíte o tom, že oblíbený Krtek Zdeňka Milera slaví letos již 60. narozeniny? Výstava Šťastný Krtek probíhá od 9. 9. do 3. 12. 2017, denně od 9 do 17 hod. včetně státních svátků, ve všech výstavních prostorách Chvalského zámku. Slavnostní zahájení výstavy se koná v sobotu 9. září od 14 hod. ve velkém sále zámku, jako hosté vystoupí ilustrátorky Kateřina Milerová (dcera Zdeňka Milera) a Emilie Milerová (manželka). Vstup na slavnostní zahájení je volný s platnou vstupenkou na výstavu zakoupenou 9. 9. 2017.

Číst dál: Výstava Šťastný Krtek aneb Krtek...

Srdečobrazy 32 1ně zveme na výstavu Aleny Schulz s názvem Šité obrazy, která probíhá v galerii Chvalského zámku od 5. do 25. září 2017, slavnostní vernisáž s vystoupením Vladimíra Merty a Jaroslava Olina Nejezchleby se koná 4. září od 18 hod.

Číst dál: Výstava Aleny Schulz Šité obrazy

Praha Horni Pocernice kostelJiž za dva měsíce rozezní kostel sv. Ludmily v Praze na Chvalech a Chvalskou tvrz koncerty čtvrtého ročníku hudebního festivalu. První koncert letošního festivalu se uskuteční v pátek 8. 9. 2017 v kostele sv. Ludmily od 20.00 h. Vystoupí renomovaný Ensemble Inégal s uměleckým vedoucím Adamem Viktorou. Jedná se o komorní těleso založené v roce 2000, které se intenzivně věnuje mimo jiné také autentické interpretaci staré hudby a je častým hostem významných světových festivalů, včetně letošního ročníku Pražského jara.

 

Číst dál: IV. hudební festival u sv....

chvalzamek03Hradozámecká noc na Chvalském zámku se koná v sobotu 26. srpna 2017 mezi 18. a 22. hodinou a bude naprosto unikátní! Čeká vás totiž divadelní představení na zámeckém nádvoří – divadlo Prima den zahraje od 19 hod. představení Strašidlo cantervillské dle námětu Oscara Wilda. Divadelní představení je vhodné pro dospělé a pro děti starší 12 let. V hlavních rolích vystoupí Jakub Zdeněk (Skalpel, prosím; Zdivočelá země) a Štěpánka Drozdová (Černí baroni, Nesmrtelná teta).

Číst dál: Hradozámecká noc na Chvalském...

popelka 01Milá a hezká Popelka vás v neděli 6. srpna 2017 mezi 10. a 17. hodinou provede Chvalským zámkem, interaktivní výstavou pro děti Hlavolamy v uličkách starého města. Zasoutěžíte si, budete se bavit a dozvíte se mnoho zajímavého o princezně i hlavolamech .  

Číst dál: Pohádková neděle na zámku s...

Ruzenka fotoPůvabná princezna Šípková Růženka vás v neděli 23. července 2017 mezi 10. a 17. hodinou provede Chvalským zámkem, interaktivní výstavou pro děti Hlavolamy v uličkách starého města. Zasoutěžíte si, vystoupáte i na zámeckou půdu a vyzkoušíte si, jak se budí princezny!

Číst dál: Pohádková neděle na zámku se...

HlavolamyZábavná, hravá a interaktivní výstava Hlavolamy v uličkách starého města probíhá po celé léto od 27. května až do 3. září 2017, denně od 9 do 17 hod. v obou velkých výstavních prostorách Chvalského zámku. Zveme děti i dospělé do uliček starého městečka, kde skládáte a luštíte hlavolamy, hádanky, rébusy, logické úlohy, hry a je zde i kuličkové bludiště, velký ježek v kleci a molitanová herna! Jistě vás bude zajímat i největší a nejtěžší hlavolam v České republice (a možná i Evropě) pojmenovaný Big Pelikan.  

Číst dál: Interaktivní výstava Hlavolamy v...

Právě přítomno: 39 hostů a žádný člen