V areálu TJ SOKOL Horní Počernice ve Svépravicích byla ve středu 20. srpna otevřena dvě nová sportoviště. Hřiště pro plážové sporty s dvěma beachvolejbalovými kurty na místě původní staré tělocvičny a písková plocha pro sportovně společenskou hru „pétanque“. Obě sportoviště budou sloužit jak sportovním oddílům a členům TJ, tak veřejnosti.

Výstavba nových sportovišť proběhla v prázdninových měsících. K realizaci přispěl finančně Magistrát hlavního města Prahy ve svém grantovém programu pro letošní rok. Na realizaci se podílela firma EKIS a sami členové TJ svými brigádnickými aktivitami. Vzniklá hodnota obou sportovišť představuje 800 tis. Kč.

Zahájení provozu na nových sportovištích bylo zpestřeno ukázkou vrcholového beachvolejbalu v podání juniorských reprezentantů ČR, kteří letos získali tituly mistrů Evropy v kategoriích do 20 a 22 let. Po jejich ukázce pak přišli na řadu domácí hráči a hráčky. Zatímco plážový volejbal vyžaduje přece jen potřebnou fyzickou připravenost, hře v pétanque se mohou věnovat  všichni příchozí. Zvláště u nás rádi uvítáme počernické seniory. Zahajovací akci navštívila pěkná účast zvědavých diváků, kteří se navíc mohli občerstvit výborným ležákem z pivovaru Bernard, který ten den slavil svůj svátek. Zároveň každý zájemce mohl dostat "předvolební guláš" zdarma. Věnovalo jej volební uskupení Občanské demokratické strany a hnutí Nezávislé Horní Počernice. Uvařil jej kuchař z Restaurace Sezóna na Chvalské tvrzi.

 

Podmínky užívání obou sportovišť budou zveřejněny na webových stránkách TJ SOKOL.

 

Ivan Liška, za TJ SOKOL