Jsem chodec, řidič, jezdím na kole, chodím na procházky se psy i s vnoučky, když to jde tak i na běžkách, bydlím v Horních Počernicích a nemám ráda zákazové tabule.

 

 

Uznávám řád a pořádek a jsem pro vzájemnou ohleduplnost. Když jedu autem i na kole, dávám pozor na své okolí  (přiznávám, že nemám duši závodníka), zpomaluji, když si nejsem jistá, jak se děti a zvířata přede mnou zachovají. Své psy mám dobře ovladatelné a vždycky dávám pozor, aby neobtěžovali, nepřekáželi běžcům nebo cyklistům, pohybují se jen po chodníku. Na frekventovaných místech je vodím samozřejmě na vodítku. Nejsem dokonalá a ani naše děti a zvířata nejsou dokonalá. Někdy se můžeme připlést do cesty cyklistovi nebo běžci. Omluvíme se, usmějeme se, neznám problém.

Prosím, buďme k sobě vzájemně ohleduplní, ať nám nemusí vládnout cedule s nápisem Zákaz, je to primitivní. Cyklisté, zpomalme tam, kam nevidíme a kde mohou být děti nebo pejsci, pejskaři, hlídejme svá zvířata tam, kde se pohybují cyklisté nebo běžci a řidiči, jezděme opatrně ve městě, kde se především bydlí. Všichni se vejdeme se svými aktivitami do našeho města, jen musíme trochu dávat pozor na ty druhé.

Prosím, ať nikdo nepotřebuje tabuli Zákaz !

Jana Lišková