Vážení spoluobčané. Od chvíle, kdy jsem se dozvěděl o tomto záměru - postavit a zprovoznit tento nesmyslný okruh okolo nás, jsem byl proti a také jsem o tom psal na našich webových stránkách.

 

Je mi jasné, že aut bude čím dále víc a jezdit se prostě bude. Ale za jakou cenu?? Nechce se mi zde polemizovat, co Prahu vede k tomu, že tuto stavbu protěžuje. Já si prostě myslím, že je jiné řešení, na které nechtějí přistoupit - či spíše ho záměrně ignorují. Obrázek si udělejte sami.

Nevím kdo z vás např. zaregistroval, proč se "opravuje" dálnice mezi námi a Černým Mostem. Proč se tam na krátkém úseku rozšiřují oba směry na 3 pruhy. Je to opravdu jen proto, že se tam teď prý ulehčí dopravě? Copak se stane, až to bude hotové a Praha se rozhodne dobudovat to, co zamýšlí? Proč se to neprojednává komplexně se všemi zúčastněnými? Proč nebudou mít občané možnost najet či sjet z tohoto nového okruhu (speciálně Běchovice)? Proč se tímto vlastně auta z okolí "naženou" do Počernic? A proč se vlastně trvá na tomto projektu z 60-tých let? Proč je to těď již "okruh" skrz hustě zastavěnou část Prahy a ne skutečný okruh okolo Prahy? Chcete mít okolo nás svedeny všechny dálnice?? Těch PROČ je strašně moc...

Doporučuji vám, abyste se podívali na všechny dostupné materiály (informace jsou i zde na webu) a uvědomili si, že se to nás všech bytostně dotýká. 

Dost materiálů najdete i na stránkách www.rozumnyokruh.cz , na které ukazuje i reklamní banner na našem webu.

Poté prosím podpořte PETICI ZA ROZUMNÝ OKRUH a také PETICI ZA ODPOPLATNĚNÍ R10 NOVAPACKÉ, odkazy na ně jsou i na oficiálních webových stránkách obce, ale je i mnoho podpisových míst v Horních Počernicích, kam můžete přijít osobně. Například u vchodu v obou budovách Úřadu MČ Praha 20.

 

Vzhledem k tomu, že si myslím, že je tato stavba opravdu "nelogická" a udělá z naší obce minimálně další Spořilov, obě petice jsem podepsal.

Tady nejde o komunální politiku, tady jde o nás!

A prosím i vás - podpořte zdravý rozum...

 

Petr Rýpar