Na webu radnice se objevila informace o tom, že dojde mimo čištění Svépravického rybníka v Horních Počernicích i k prosvětlení břehových porostů okolo rybníka. Na tom by opravdu nebylo nic špatného do chvíle, kdy se tam začalo kácet.

 

 

Pracovníci, co tam kácení provádějí to berou ale opravdu důkladně. Stav fotografií je k sobotě 4.3.2017. A příští týden to prý začnou kácet dál.

To není žádné prosvětlení porostu. To je totální devastace veškerých porostů od Horních Počernic směrem k dálnici D11 a k Černému Mostu. Jen se tam běžte podívat.

 

Jak to tam vypadalo dříve se můžete podívat např. sem: http://www.turistika.cz/fotogalerie/75387/svepravicky-a-xaverovsky-rybnik#578603

 

Správce Svépravického potoku (což je Pražský Magistrát) asi nějaké Horní Počernice, či spíše občané žijící v této oblasti vůbec nezajímají. Jinak si to opravdu nedovedu vysvětlit.

Já tedy nevím, ale když se uvažovalo o prořezu a obnově stromů v počernických parcích, tak z toho málem bylo místní povstání. A tady se to bere úplně "dočista" a nikomu to zřejmě nevadí...

Že by alespoň někdo řekl, jak to tam bude potom vypadat, co bude s protihlukovou stěnou (o které se jen planě mluví) a tak dále? Pokud by se tam něco vysadilo, tak to poroste minimálně několik desítek let. Ale k tomu asi nedojde, to by nebylo "prosvětlení" břehu rybníka.

Takto stávající porost v době vegetace alespoň zakryl pohled na dálnici D11 od Horních Počernic a částečně ji i odhlučnil. Těď nám tam na dálnici D11 udělají 3 pruhy každým směrem, vykácejí vše směrem k dálnici a co dál?? To abychom měli asi lepší výhled na auta...

 

 

 Takto to zde vypadalo v sobotu 4.3.2017 odpledne

      

 

 Zde je několik pohledů směrem na Počernice, brzy i tady asi nic nebude.

      

 Tyto stromy byly zřejmě naprosto zdravé ... 

      

 

         

 

Všechny tyto stromy okolo cyklostické stezky uřejmě "zmizí". Vezme za své i cyklistické odpočívadlo v rámci "prosvětlení" rybníka ??               

   

 

Společně se sousedy (co už to viděli) uvažujeme o sepsání petice, ale bojím se, že pracovníci s motorovou pilou budou opravdu rychlejší, než se cokoliv projedná a jestli se vůbec něco projedná.

 

 

Hodně naštvaný občan Horních Počernic ve Svépravicích

Petr Rýpar